COVID - 19 (Yeni Korona virüs) Bilgilendirme Sayfası

Üniversitemizde Çocuklar için 50 Bin Koruyucu Maske Üretimi Yapıldı

Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Atölyesi'nde çocuklar için üretilen 50 bin koruyucu maskenin dağıtımı, sokağa çıkmanın serbest olduğu zaman dilimlerinde Fatsa Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

Covid-19 salgını ile mücadeleye destek olmak için Fatsa Meslek Yüksekokulu, Fatsa Belediyesi ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 850 bin koruyucu maskenin üretimi hedefiyle yapılan iş birliği kapsamında geçtiğimiz ay üretim süreci başlamış ve maske üretiminin daha seri bir şekilde devam etmesi adına gerekli olan üretim bandı ve ekipman, Üniversitemiz Rektörlüğünün tarafından temin edilmişti.

Yapılan iş birliği kapsamında yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de maske üretimi gerçekleştirildi. Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Atölyesi'nde devam eden maske üretimi sürecinde çocuklar için üretilen 50 bin maskenin dağıtımı 13 Mayıs tarihinde 0-14 yaş grubu çocuklarının sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı 11.00-15.00 saatleri arasında yapıldı.  Maske dağıtımı, Fatsa Belediyesi'nin sahile kurmuş olduğu stantta belediye personeli ile gezici ekipler ve iki kişilik animasyon ekibi tarafından gerçekleştirildi.

ODÜ Basın


Eklenme Tarihi : 17-05-2020 17:26:13